niedziela, 18 sierpnia 2013

Czy leasing maszyn rolniczych jest opłacalny?

Szerokie zainteresowanie rolnictwem, liczne dofinansowania, w tym ze strony państwa i Unii Europejskiej sprawiły, że wiele osób zastanawia się nad ewentualnym rozpoczęciem działalności rolniczej. Ponadto, bardzo modna w ostatnim czasie stała się agroturystyka. Czy osoby, które zdecydują się na taki krok powinny również rozważyć możliwość skorzystania z leasingu maszyn rolniczych?


Źródło obrazka: http://www.sxc.hu/




Dla kogo leasing maszyn rolniczych?

Kwestią podstawową jest określenie grona osób, które mogą skorzystać z leasingu maszyn rolniczych. Wszystkie firmy, które posiadają taką ofertę w swoich katalogach wskazują dokładnie, dla kto leasing maszyn jest przeznaczony. W przypadku maszyn rolniczych będą to zarówno osoby fizyczne, jak i prawne, które prowadzą działalność rolniczą. Warto również dodać, że ten będzie dokładnie dostosowany do ich potrzeb i możliwości, gdyż firmy leasingowe – w takim przypadku – biorą pod uwagę szereg czynników, w tym zwłaszcza specyfikę produkcji rolnej. W ten sposób harmonogram spłat jest elastyczny.

Na co można liczyć?

W rolnictwie postęp jest bardzo widoczny. Dotyczy to właśnie maszyn. W tym przypadku są one zmechanizowane, co przekłada się bezpośrednio na efekty prac. Rolnicy czy też osoby prawne, które zajmują się rolnictwem stawiają zatem na nowoczesne maszyny rolnicze, które ułatwia im pracę. Wśród oferty firm leasingowych przeważają zatem ciągniki rolnicze, kombajny czy też maszyny posiadające własny napęd. W ofercie można także spotkać cały szereg narzędzi rolniczych. Popularne są także dozujące prasy rolnicze, agregaty uprawowe, brony czy pogłębiacze.

Jakie są warunki?

W przypadku leasingu, których stroną są rolnicy, warunki obmawiane są indywidualnie z osobą lub też podmiotem zainteresowanym. W tym przypadku można jednak liczyć na preferencyjne warunki. Większość firm leasingowych wychodzi naprzeciw potrzebom rolników i oferuje choćby atrakcyjne warunki spłat rat leasingowych. Mowa o możliwości zastosowania rat miesięcznych, kwartalnych czy nawet sezonowych. Ponadto, okres umowy leasingu jest często dłuższy i może wynieść nawet 84 miesiące.

Podsumowanie

Wszystkie wyżej wymienione kwestie sprowadzają się do faktu, iż firmy leasingowe proponują podmiotom prowadzącym działalność rolniczą bardzo dobre i korzystne warunki. Z drugiej strony warto jednak pamiętać, że wszelkie decyzje o podpisaniu takiej właśnie umowy, powinny być poprzedzone odpowiednimi wyliczeniami i analizami. Tylko wówczas leasing będzie rzeczywiście korzystniejszy niż kredyt.

http://www.impuls-leasing.pl/leasing-maszyn - zapytaj o ofertę leasingu dla maszyn



0 komentarze:

Prześlij komentarz

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More